Daily painting a kresby na želanie

Mnohokrát som dostala otázku, či tvorím na zákazku, či spracujem aj váš vlastný motív. Od dnes odpovedám: ÁNO 🙂 A prezradím prečo.

Čo je daily painting?
Ono to celé vzniklo ako výzva kedysi v 60tych rokoch v Amerike. “Jeden obraz denne” vás núti tvoriť často a teda extra rýchlo sa zlepšovať. Podstatou je skúšať všemožné námety, od ovocia po mestské scény. Výsledkom je “drobné” relatívne rýchle umenie, obrázky veľkosti 13 až 30 cm. Ďalšie pravidlá neexistujú.

Ako vyzerá takéto dielko u mňa
Prvý z pokusov daily paintingu môžete vidieť v mojej kolekcii “sweet”. Je to séria 4 obrázkov na zákuskovú tému. Spontánny nápad. Pretože sladké som ešte nikdy nekreslila. A chcela som sa naučiť.


Vy si želajte, je budem kresliť…
Od dnes nájdete v mojej galérii tu možnosť objednať si extra kresbu.
Jej motív bude váš 🙂

Milujete jablká? Pošlite mi pre inšpiráciu konkrétny obrázok alebo mi nechajte na jablkovú tému voľnú ruku.
Vrátili ste sa z dovolenky a neviete zabudnúť na ranné slnko na pláži? Potrebujete originálny darček pre niekoho, kto už má všetko? Máte doma alebo v záhrade obľúbený kútik na čítanie a chcete ho zvečniť?
Žiaden problém. Len poprosím fotku (dve, tri) ako podklad.

Aká bude zhoda kresby s vašou fotkou?
Odhadom tak 70% – 80%. Nedokážem tvoriť úplne fotorealisticky, do tvorby mi veľmi zasahuje fantázia. Môžem teda zľahka pozmeniť farebnosť, kompozíciu, alebo niečo z detailov ubrať, ak sa mi motív bude zdať preplnený.
Toto je zároveň aj výhoda. Viem realitu urobiť o kúsok krajšou 🙂

Pre predstavu reálne príklady z mojej tvorby – vľavo fotografia, vpravo výsledná kresba:
daily painting 1
daily painting 2
Rozmery a technika
Veľkostí bude na výber viacero, formát od A6 do A4 a to obdĺžnik, štvorec, prípadne aj kruh. Rozmer bez problému prispôsobím aj konkrétnej presnej veľkosti, ak už máte vybratý pekný rámik.

Daily painting štartujem s prašnými pastelmi, s mojou najobľúbenejšou technikou (používam špičkovú francúzsku značku Sennelier). Výsledkom teda vždy bude kresba na výkrese, jemne zafixovaná lakom.
Evka
Ako dlho to bude trvať?
Samotná kresba by mala byť hotová v priebehu jedného dňa. Ak sa nenahromadí práca alebo ma nezastihnete na cestách v zahraničí, viem byť rýchla. Spolu s odoslaním sa môžeme zmestiť do 3 pracovných dní.

Aký motív nie
Som klasický impresionista, milujem prírodné zátišia, vidiek, interiéry ale aj techniku a architektúru. Kreslím plnofarebne s výnimkou čiernej. Mám rada farby.
Nekreslím portréty, postavy ľudí a zvieratká, ospravedlňujem sa. Na šikovných portrétistov vás ale viem aspoň odkázať.

A… vopred ďakujem.
Za každý váš nápad, ktorý moje kresliarske zručnosti pri premieňaní na hotové dielko posunie ďalej.